Menu

Nasza Spółka to połączenie nowoczesnych technologii, doświadczenia i efektywnego działania w obszarze projektowania, produkcji i sprzedaży surfaktantów.

Kim jesteśmy

O nas

Portfolio Spółki obejmuje produkty chemiczne, zarówno o charakterze masowym, jak i specjalistycznym. W obrębie tych dwóch grup produktowych oferujemy surfaktanty anionowe, kationowe, niejonowe, amfoteryczne oraz formulacje chemiczne do wielu aplikacji przemysłowych. Jako producent zorientowany na indywidualne potrzeby klientów poszukujących wysokiej jakości specjalistycznych wyrobów chemicznych, stale rozbudowujemy swoje portfolio o nowe pozycje produktowe.

Kim jesteśmy

Będąc Spółką zaawansowaną technologicznie, PCC EXOL SA koncentruje się na działaniach zmierzających do zwiększania udziału surfaktantów specjalistycznych w portfolio produktowym, a tym samym w przychodach ze sprzedaży. Spółka konsekwentnie realizuje założenia długoterminowej strategii, związanej z utrzymaniem pozycji lidera na rynkach Europy Wschodniej i Środkowo Wschodniej. Równie skutecznie intensyfikuje swoje działania na rynkach Europy Zachodniej, Ameryki i Azji.

Co produkujemy

Surfaktanty to środki powierzchniowo czynne, czyli związki chemiczne posiadające zdolność zmniejszania napięcia powierzchniowego cieczy. Spełniają również wiele innych funkcji, takich jak spienianie, zwilżanie, czyszczenie czy emulgowanie, które polega na łączeniu substancji niemieszających się ze sobą, jak na przykład mieszanina oleju w wodzie lub wody w oleju. Zatem, jak można się domyślać, substancje te wchodzą w skład bardzo wielu produktów codziennego użytku, takich jak kosmetyki, detergenty czy farmaceutyki. Związki powierzchniowo czynne są używane także w branży papierniczej, tekstylnej i włókienniczej, spożywczej, agrochemicznej, metalurgicznej, wydobywczej i wielu. Surfaktanty zatem, substancje chemiczne wykorzystywane jako składniki formulacji, reagenty i płyny funkcyjne stosowane w wielu branżacch przemysłowych. Dzięki temu są wszechobecne i występują niemalże we wszystkich przedmiotach i substancjach których używamy w codziennym życiu.

PCC Exol w liczbach

zatrudniamy ponad

na terenie Polski!

portfolio grupy kapitałowej PCC EXOL obejmuje ponad

dostarczamy nasze produkty do ponad

z całego świata

w tym:

posiadamy instalacje produkcyjne
o wydajności ponad

x

Schowek stron Raportu

Schowek jest pusty

Wyczysc schowek